• Tel: +421944081012
  • Adresa: Čsl. Letcov 2, 080 06, Ľubotice

Čerstvé hlavičky - zahlasujte za našu materskú školu

Vážení rodičia,

podporte našu materskú školu hlasovaním v projekte ČERSTVÉ HLAVIČKY.

O projekte

Projekt je určený pre všetky základné a materské školy na Slovensku, ktoré môžu súťažiť o prísun kvalitného a čerstvého ovocia alebo zeleniny počas celého nasledujúceho školského roka. Každý rok, ku každej našej predajni, ktorých je aktuálne 79, hľadáme jednu partnerskú materskú a jednu partnerskú základnú školu, ktorým bude daná predajňa poskytovať raz týždenne počas celého školského roka ovocie alebo zeleninu.

Čerstvé hlavičky napomáhajú k motivovaniu a vzdelávaniu detí v dôležitosti konzumácie ovocia a zeleniny. Vďaka pravidelnému prísunu ovocia alebo zeleniny, ktorú im raz týždenne poskytujeme, si deti vytvárajú zdravý návyk a pozitívne asociácie k čerstvému ovociu a zelenine. Pri jeho výbere sa zohľadňuje predovšetkým sezónnosť ako aj lokálna dostupnosť. Aby deti spoločne objavovali chute, ktoré doposiaľ nepoznali, z času na čas sa v rámci projektu stretnú aj s exotickejšími druhmi ovocia, ako napr. mango alebo hurmikaki

Nielen ovocie a zelenina

Projekt Čerstvých hlavičiek je našim pilotným projektom v oblasti zdravej výživy. Okrem poskytovania ovocia a zeleniny sa snažíme ísť o krok ďalej a vyvíjame rôzne kroky a aktivity čo sa týka vzdelávania detí v oblasti zdravého stravovania. Pre žiakov škôl zapojených v minulom ročníku sme pripravili pracovné zošity s rôznymi úlohami, aby spoznali odkiaľ jedlo pochádza, aká je jeho hodnota a čo si pri jeho kúpe treba všímať. Taktiež sme pripravili súťaž, v rámci ktorej žiaci vyhrali edukatívne webináre od o.z. Skutočne zdravá škola, s ktorým v týchto témach dlhodobo spolupracujeme. Našou ambíciou je spoločne prispieť k budovaniu zdravších stravovacích návykov u detí a implementovať ich do ich každodenného života.